תגידו כן לKen

פעם שניה בשבוע האחרון שאני שומע את Ken Zweibel מדבר על אנרגיה סולארית ורכבים היברידיים, כשילוב שיחלץ אותנו מהתלות בנפט. את המצגת הזו הוא העביר בכנס האנרגיה בשבוע שעבר, ושלשום במכון וויצמן. כבר כתבתי עליו קודם, אבל הערה שהעירה מרי בסוף ההרצאה דורשת איזכור.
בסין כידוע השימוש באופניים וטוסטוסים חשמליים מרקיע שחקים. מרי טענה שבשנגחאי כבר 2% מהטוסטוסים הם חשמליים.
כולנו מכירים את הטענה שהשקט של הרכבים החשמליים יגרום לתאונות, אבל בסין המצב הרבה יותר קשה. כדי לחסוך בחשמל, מסתבר שהרבה רוכבים פשוט לא מדליקים אורות בלילה! לא נשמע, לא נראה – לא קל…
האמת, שטווח נוסף לא ממש יצא להם מזה. מנוע אופיני צורך כ-100 וואט בנסיעה, ופנס לדים (זה מה שהולך היום, קשה לי להאמין שיש למישהו נורת להט) צורך כ-1-2 וואט. אבל זה בטוח עוזר פסיכולוגית!

על אודות חנן

טיסנאי (חופשיים) שעשה הסבה תחביבית לטורבינות רוח קטנות אחרי הצבא (2001). בוגר הפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון (2006), ומכון ויצמן (Msc אנרגיה סולארית וארוסולים 2010), עוסק ועסק בתחום אנרגיית הרוח (בונה טורבינות רוח מ-2001) , אנרגיה סולארית (PV ותרמית), אופניים חשמליים (עוסק בתחום מ-2005) ואנרגיות מתחדשות בכלל. נכון ל-2011 - עושה דוקטורט בטכניון, בנושא "מיקום אופטימאלי של טורבינות רוח באזור הררי".
פורסם בקטגוריה אוויר לנשימה, חשמלי דו גלגלי, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על תגידו כן לKen

 1. מאת ערן‏:

  שלום,
  למישהו יש נסיון עם פנסי LED סולאריים לאופניים?
  אלה שנמכרים בדולרים בודדים
  בE BAY?

  למישהו יש ניסיון עם יבוא אישי של קיט לאופנים חשמליים CYCLONE
  מבחינת מיסוי ומכס?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.